Jak wyprasować marynarkę od garnituru?

StockSnap / Pixabay

Prasowanie to jeden z najprostszych sposobów na poprawę wyglądu Twojej garderoby i uzyskanie bardziej profesjonalnego, spójnego wyglądu. Jednak sama czynność prasowania może być nieco kłopotliwa, zwłaszcza gdy zaczniesz prasować rzeczy poza standardową koszulą zapinaną na guziki. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak wyprasować inne elementy garderoby poza koszulami. Jak wygląda prasowanie marynarki od garnituru?

Marynarka

Wiele osób zabiera swoje kurtki i marynarki tylko do pralni chemicznej. Jeśli jednak masz mało czasu, naucz się prasować marynarkę w domu. Prasowanie marynarki od garnituru wcale nie musi być trudne.
Zdecyduj, jakie ustawienie temperatury jest najlepsze dla Twojej marynarki. Na przykład gorące ustawienie można zastosować do lnianej marynarki, ale wełna (lub mieszanka wełny) wymaga ciepłego żelazka.
Zwilż marynarkę, wieszając ją w zaparowanej łazience lub trzymając parujące żelazko na garniturze. Czemu? Ciepłe, wilgotne włókna spłaszczą się szybciej i wydajniej.

Przygotuj deskę do prasowania i żelazko. Napełnij żelazko przefiltrowaną wodą, a następnie pozwól mu osiągnąć odpowiednią temperaturę.
Zawsze przetestuj żelazko na szmatce, zanim zaczniesz prasować ubranie. Czemu? Gwarantuje to, że jeśli jakakolwiek woda wycieknie, będzie wyciekać na szmatkę, a nie na ubranie.
Odwróć marynarkę na lewą stronę. Ten ważny krok pozwala wyprasować marynarkę bez uszkadzania delikatnego materiału wierzchniego. Prasowanie na zewnątrz może spowodować „błyszczenie”, niefortunne zdarzenie, które kompresuje splot tkaniny i nadaje nienaturalny połysk. Z marynarką odwróconą na lewą stronę, przystąp do prasowania marynarki jak koszuli z kołnierzykiem.
Zawieś marynarkę natychmiast, aby zapobiec dodatkowym zagnieceniom.

Spodnie

Ponieważ pomarszczone koszule są natychmiast zauważane, wiele osób myśli, że koszule są priorytetem podczas prasowania, a następnie zaniedbują spodnie. Jednak spodnie wymagają równie dużo uwagi podczas prasowania.
Zacznij od czystej pary spodni bez plam.
Przygotuj deskę do prasowania, żelazko i wybierz odpowiednie ustawienie temperatury.
Najpierw wyprasuj wyściółki kieszeni. Czemu? Jeśli Twoje spodnie mają smukły krój, widoczne będą pogniecione kieszenie.
Wyprasuj pasek: w razie potrzeby dociśnij zakładki i zagięcie tkaniny.
Prasuj zagniecenia: Wyrównaj nogawki spodni i zacznij od prasowania zagnieceń na dole, a następnie zagnieceń z przodu, a następnie z tyłu.
Naciśnij nogawkę: Po wyprasowaniu zagnieceń możesz nacisnąć całą nogawkę spodni.
Uwaga: jeśli martwisz się, że „błyszczy” nałóż czystą ściereczkę lub inną białą szmatkę na spodnie przed prasowaniem.

Spódnica

Czy twój garnitur ma spódnicę zamiast spodni? Być może twoja lniana spódnica jest pomarszczona po wyjęciu jej z szafy. Wykonaj poniższe czynności, aby wyprasować spódnicę.
Podobnie jak w przypadku każdego projektu prasowania, ustaw deskę, wyprasuj i sprawdź, czy metka do pielęgnacji odzieży ma odpowiednie ustawienie temperatury.
Najpierw naciśnij pasek.
Lekko spryskaj spódnicę krochmalem.
Podczas prasowania plis najpierw ułóż kilka fałd (nie więcej niż szerokość żelazka) i sprawdź je, aby upewnić się, że nic nie jest zagięte lub skręcone. Rozpocznij w pasie i naciśnij każdą sekcję plisy. Powtarzaj, aż wszystkie plisy zostaną wyprasowane. Pamiętaj, aby wyprasować również rąbek, aby uzyskać ostry brzeg.
Jeśli nie masz pewności, jak wyprasować swoją marynarkę lub spodnie, pozwól, że Ci pomożemy; możemy ręcznie prasować twoje ubrania.