Pralnia medyczna i płynące z niej korzyści

sweetlouise / Pixabay

Chociaż żyjemy w kulturze DIY (zrób to sam), są pewne rzeczy, którymi powinni się zająć profesjonaliści. Na przykład medyczne usługi pralnicze. Wiele placówek opieki zdrowotnej próbuje samodzielnie prać pranie, myśląc, że obniży to koszty. Zamiast tego mają do czynienia z wysokimi rachunkami za wodę i prąd, personel, który nie ma czasu na pranie, a także pościel, która nie została przetworzona w celu spełnienia wysokich standardów czystości, bezpieczeństwa i jakości wymaganych przez lekarzy. przemysł.

Pralnia medyczna i dobre strony z jej korzystania

1. Nie musisz się martwić zanieczyszczeniem krzyżowym.

Usługi prania medycznego różnią się od usług pralniczych w restauracjach czy hotelach. Pościel i mundury medyczne wymagają szczególnej troski i uwagi podczas prania ze względu na krew, wydzieliny i inne płyny ustrojowe, na które te tekstylia są narażone na co dzień. Z tego powodu konieczne jest, aby Twoje potrzeby w zakresie prania medycznego były pod opieką placówki, która wie, jak przetwarzać tego rodzaju bieliznę.

Jeśli chodzi o pralnie medyczne, istnieją dwie akredytacje, o które powinieneś zadbać, aby mieć pewność, że otrzymujesz bieliznę, która została wyczyszczona zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami wyznaczonymi przez branżę medyczną. Każda pralnia medyczna, która uzyskała te certyfikaty, nie tylko przestrzega prawa, ale dokłada wszelkich starań, aby wdrażać najlepsze praktyki w zakresie obchodzenia się i prania tekstyliów medycznych.

2. Twoi pracownicy będą mieli czas na wykonywanie swojej pracy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie masz budżetu na zatrudnienie personelu tylko do prania bielizny. Tak więc są szanse, że jeśli zdecydujesz się robić pranie we własnym zakresie, będziesz polegać na lekarzach, którzy mają inne ważniejsze obowiązki, aby konsekwentnie kontrolować swoje pranie. Placówka medyczna o rozsądnej wielkości może przyjmować do 7 ładunków dziennie. Pranie, suszenie, prasowanie i składanie bielizny medycznej w całej placówce służby zdrowia nie jest zadaniem, które można zmieścić między opieką nad pacjentami. Ponadto Twoi lekarze nie są ekspertami od prania. Niekoniecznie muszą mieć przeszkolenie lub lata wiedzy wymaganej do dezynfekcji bielizny medycznej i mundurów, aby były bezpieczne dla Twojej placówki medycznej. Korzystając z medycznej usługi pralniczej, nie musisz się o to martwić.

3. Otrzymasz odpowiednią ilość pościeli we właściwym czasie.

Twój ekwipunek prania nie powinien zależeć od tego, jak zajęty był twój personel w tym tygodniu. Dzięki medycznej usłudze prania od niezawodnego dostawcy nigdy nie będziesz musiał się martwić, czy masz wystarczającą ilość ręczników do operacji lub prześcieradeł na łóżka. Wszystko, co musisz zrobić, to określić, ile bielizny i mundurów potrzebujesz, a zostaną one odebrane, wyprane i dostarczone w ramach Twojej usługi. Potrzebujesz więcej bielizny i mundurów w następnej dostawie? Dla profesjonalnego stroju medycznego i wypożyczenia bielizny to żaden problem. Możesz skupić więcej swojej energii na sednie swojej działalności: pomaganiu ludziom w zachowaniu zdrowia i zachowaniu ich zdrowia.