Jak prać suknię ślubną w domu?

Pexels / Pixabay

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważną uroczystością dla Młodej Pary jest ich własny ślub. Dlatego też robią wszystko, aby wszystko wyszło idealnie. Nawet jeśli chodzi o ubiór. Przecież to właśnie na nich będzie skupiona cała uwaga.  Mężczyźni jednak nie mają takich rozterek jak kobiety, gdyż garnitur może im posłużyć na wiele innych okazji. Kobieta natomiast po uroczystości decyduje się na sprzedaż sukni. To jest obecnie bardzo popularne, gdyż wiadomo, że nie każdą kobietę stać na zakup nowej, prosto z salonu. Wiadomo jednak, że zanim zdecydujemy się je sprzedać to trzeba je najpierw wyprać i odświeżyć. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak prać suknię ślubną w domu. Jeśli zatem, któraś z Pań Młodych decyduje się na taki krok to zdecydowanie powinna zapoznać się z treścią tekstu. Być może znajdzie w nim informacje, które będą dla niej najważniejsze.

Jak prać suknię ślubną w domu?

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne wypranie sukni ślubnej w swoim domu, gdyż po prostu nie chcą tracić niepotrzebnie pieniędzy na pralnie chemiczne. A wiadomo, że usługa ta może kosztować nawet 200 zł.

Jeśli ktoś zdecyduje się na pranie w domu to na pewno musi liczyć się z tym, że tego typu odzież wykonywana jest z bardziej delikatnych tkanin, na które powinno się jeszcze bardziej uważać, aby nie uszkodzić. Co powinno się zrobić na samym początku? Wiadomo, że każdy ciuch ma metkę. Również suknia ślubna ją posiada. Dlatego przed praniem ważne jest, aby się z  nią zapoznać. To tam umieszczane są informacje jak o nią dbać. W jakiej temperaturze prać i w jaki sposób. Temperatura to przeważnie 30 stopni. Taka powinna być ustawiona. W przeciwnym razie ubiór może się znacząco skurczyć. Dodatkowo jeśli nasza suknia posiada jakiekolwiek ozdoby typu cekiny itp. to trzeba wyprać ją ręcznie w zimnej wodzie. Nie wolno jej także wyciskać za bardzo. Po praniu należy ją oczywiście powiesić stój na wieszaku.

Natomiast jeśli ktoś posiada pralkę z wbudowanym programem prania ręcznego to warto z niego skorzystać. W takim przypadku suknia się nie zniszczy. Dodatkowo gdy pojawią się plamy ciężkie do wyprania to warto te miejsca wcześniej jeszcze wymoczyć.  W takim przypadku świetnie sprawdzi się tradycyjnie woda z płynem do prania, który przeznaczony jest do delikatnych ubrań. Oczywiście należy ją zaaplikować za pomocą szmatki, delikatnie pocierając materiał.

Jeśli każda kobieta będzie robiła to co jest ukazane na metce to na pewno nie ma szans, aby suknia ślubna została zniszczona.