Jak czyścić rolety rzymskie

Leandro_Castilho / Pixabay

Jeśli borykasz się z problemami związanymi z czyszczeniem rolet rzymskich, to jesteś we właściwym miejscu. Dziś podzielę się z Tobą trzema najlepszymi metodami czyszczenia rolet rzymskich.

1. Myjka do okien

Płyn do mycia okien to najpopularniejsza metoda czyszczenia rolet rzymskich. Powodem tego jest fakt, że jest on łatwo dostępny, a roztwór z łatwością rozpuści kurz i brud z żaluzji. Trzeba jednak używać go regularnie, a roztwór wyparuje z żaluzji i zaczną się na nich rozwijać bakterie.

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to kolejny sposób na czyszczenie rolet rzymskich. Wystarczy zmieszać sodę oczyszczoną z wodą, a następnie namoczyć w niej rolety. Rano należy umyć rolety tą mieszanką, dzięki czemu pozbędziemy się kurzu i brudu. Można nawet użyć octu, aby zwiększyć skuteczność tej mieszanki.

3. Windex

Windex to najlepsza metoda czyszczenia rolet rzymskich, ponieważ ma moc usuwania brudu i kurzu z rolet, dzięki czemu łatwiej będzie je wyczyścić.

Wnioski:

Tak więc, są to 3 najlepsze metody czyszczenia rolet rzymskich. Wypróbowałam wszystkie powyższe metody i stwierdziłam, że soda oczyszczona jest najskuteczniejszą i najprostszą metodą czyszczenia rolet rzymskich.