Wybielanie białych ubrań jak to zrobić?

cuncon / Pixabay

Jak wybielić białe ubrania bez wybielacza? Czy do wybielania ubrań można używać wody utlenionej lub octu? Z tymi naturalnymi wybielaczami do prania odkryj, jak rozjaśnić białe tkaniny! Umiejętność prania białych ubrań wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Staje się to jeszcze trudniejsze, gdy dodasz czynniki powodujące plamy, takie jak pot, spaghetti. Zamiast używać środków kaustycznych lub rozjaśniaczy optycznych, przekonaj się, że wybielanie białych ubrań bez wybielacza jest absolutnie możliwe – przy użyciu odpowiednich składników i technik!

1. Jak sprawić, by białe ubrania były bielsze dzięki sodzie oczyszczonej?

Soda oczyszczona to delikatna, skuteczna substancja, która eliminuje plamy z twardej wody, zapachy lodówki i – jak się domyślacie – pranie białych ubrań. Włącz pralkę, rozpuść ½ szklanki sody oczyszczonej, a następnie uruchom normalny cykl. W przypadku większych ilości prania możesz użyć pełnego kubka sody oczyszczonej.

2. Ten odplamiacz to najlepszy wybielacz do prania

Naturalna formuła preparatu Puracy Stain Remover w 98,95% zawiera 6 roślinnych enzymów, które dosłownie usuwają plamy i zapachy z tkanin. Oznacza to trawę, wino, krew, pot, zapach ciała, olej, kosmetyki, brud i jagody. Ten enzymatyczny środek czyszczący nie tylko usuwa niechciane elementy (bez użycia substancji żrących, siarczanów, parabenów, rozjaśniaczy optycznych i sztucznych zapachów), ale także enzym celulazy odświeża i zmiękcza tkaniny.

Wybielanie białych ubrań

Chcesz celować w konkretny obszar, taki jak plamy pod pachami? Leczenie punktowe to droga. Spryskaj dotknięty obszar naszym Naturalnym Odplamiaczem, wymieszaj miękką szczotką do prania (lub potrzyj tkaninę razem) i odczekaj co najmniej 15 minut przed wrzuceniem do pralki. W przypadku mocniejszych plam można pozostawić spray na kilka dni. Uwaga: w przypadku wełny i jedwabiu należy pozostawić ten spray tylko na 60 minut.

Czy pierzesz bieliznę w gorącej czy zimnej wodzie?

Użyj najcieplejszej wody, na jaką pozwalają instrukcje dotyczące pielęgnacji tkanin, a następnie wybierz cykl „dodatkowego płukania”. Bardzo uporczywe plamy mogą wymagać kolejnego zabiegu, ale każda plama powinna zniknąć po kolejnej aplikacji. Nie wkładaj ubrań do suszarki, dopóki nie upewnisz się, że plamy zniknęły.

3. Jak wybielić ubrania octem?

Ocet wybiela ubrania, zmiękcza tkaniny i pomaga usunąć stęchły/pleśniowy zapach. Podczas ostatniego cyklu płukania wlej 1/4 szklanki białego octu destylowanego do już uruchomionej maszyny. Jeśli Twoje ubrania wymagają nieco więcej uwagi, namocz je na kilka godzin w misce pełnej ciepłej wody i filiżanki białego octu.

4. Użyj cytryn do wybielania ubrań

Napełnij miskę gorącą wodą i sokiem z 1-2 cytryn. Namocz pranie na kilka godzin i przeprowadź normalny cykl prania (więcej o tym później). Jeśli twoje ubrania wymagają dodatkowego rozjaśnienia, najpierw zagotuj wodę, dodaj sok z cytryny, zamieszaj ubrania i pozwól, aby wszystko nasiąkło przez noc. Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcjami pielęgnacji tkanin, aby upewnić się, że przedmioty mogą poradzić sobie z gorącą wodą!

5. Jak wybielić ubrania za pomocą nadtlenku wodoru?

Ta podstawa apteczna to niesamowita metoda wybielania prania. Rozpocznij ładowanie, wlej 1 szklankę wody utlenionej (3%) bezpośrednio do dozownika detergentu lub wybielacza i kontynuuj zwykłe pranie.

Jak wybielić ubrania za pomocą nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej?
Zrób pastę z równych części nadtlenku wodoru, sody oczyszczonej i wody. Przykryj dotknięte obszary warstwą ¼” i pozostaw na 30-60 minut. Nadmiar pozostałości usuń miękką szczoteczką i wrzuć przedmiot do pralki.