Jak wygląda prasowanie garniturów?

StockSnap / Pixabay

Prasowanie garniturów wykorzystuje podobne techniki do prasowania koszuli, ponieważ mają podobny kształt i strukturę. Zasady prasowania wełnianych spodni miałyby zastosowanie również do wełnianych kurtek. Ludzie mogą wahać się przed prasowaniem kurtki ze względu na jej złożoność, w tym płótno, podszewkę i wyściółkę, ale dzięki informacjom zawartym w tym artykule z naszej serii o prasowaniu będziesz w stanie bez obaw usunąć zagniecenia marynarek.

Pod pewnymi względami usunięcie zmarszczek z kurtki jest łatwe, ponieważ większość zmarszczek wyjdzie, jeśli po prostu zastosujesz parę bez kontaktu, a ciężar kurtki pomaga w tym. Usuwanie zmarszczek z określonych obszarów można uzyskać, usuwając parę z żelazka lub ręcznego parowca trzymanego kilka cali od powierzchni płaszcza. Jeszcze łatwiejszą i prawdopodobnie najskuteczniejszą opcją jest wzięcie gorącego prysznica, a następnie powieszenie kurtki na parze. Może minąć trochę czasu, zanim efekt będzie zauważalny, więc weź prysznic przed snem, wyłącz go i trzymaj marynarkę w zamkniętej łazience na noc.
Jeśli chodzi o szczegółową pracę, która wymaga żelazka, podejście jest podobne do tego, co robisz z koszulą. Istnieje jednak szansa, że ​​jeśli odpowiednio się o nią zatroszczysz, Twoja kurtka nigdy nie będzie tak pognieciona jak koszule (chyba że lniana) i będzie wymagała mniej prasowania. Dlatego wystarczy zaaplikować tylko określone obszary, co nie powinno być wcale trudne.

Prasowanie garniturów – marynarka

1. Rękawy

Zacznij od rękawów. Używając deski na rękawy, jeśli ją posiadasz, umieść ramię kurtki na węższym końcu deski, której używasz i połóż rękaw płasko. Użyj ściereczki do prasowania, aby nie prasować bezpośrednio na wełnie. Podobnie jak w przypadku koszuli, skoncentruj się na dociśnięciu środka rękawa do jego pełnej długości. Uważaj, aby nie naciskać mocno w miejscu, w którym krawędzie rękawa stykają się z deską, w przeciwnym razie pośrodku rękawów pozostaną ostre „wojskowe fałdy”, chyba że tego chcesz; to kwestia preferencji, ale takie marszczenia są zwykle widoczne tylko na koszulach personelu wojskowego, a nie kurtkach (niezależnie od księcia Karola). Naciśnij wokół głowy rękawa poniżej ramienia. Szczególnie przy cięższej strukturze marynarek i płaszczy sportowych sztuka polega na tym, aby zawsze podążać za konturami materiału. Innymi słowy, nie próbuj prostować ramienia; iść wzdłuż krzywej.

2. Marynarka (w tym klapy)

Aby uniknąć ryzyka połysku wełny, nadal używaj ściereczki do prasowania. Postępuj zgodnie z metodą dla koszul, wykonując jedną połowę każdej strony kurtki (panel) na raz, omijając kurtkę lub wykonując oba panele przednie, a następnie oba tylne. Plecy, które są zasadniczo płaskie, są najłatwiejsze. Jednym z obszarów, który ma tendencję do fałdowania się i marszczenia, jest obszar wokół klapek wentylacyjnych. Skoncentruj swoje pilne wysiłki na ich krawędziach.
Głównym problemem podczas pracy nad przodem kurtki jest ściśnięcie jej na śmierć, zwłaszcza przy klapach. Nie chcesz ich spłaszczać, więc wyglądają jak przejeżdżający po nich walec, ponieważ klapy pod wieloma względami definiują wygląd marynarki, zwłaszcza jeśli masz piękną 3-rolkę-2. Ponownie rozwiązaniem jest pójście z konturami. Lekko dociśnij klapy. Odwróć każdy z nich i przesuń żelazko wzdłuż zagięcia pod nim (zwanego wgłębieniem), płynnie podążając za krzywą, aby zachować rolkę. Nawet jeśli nie są pomarszczone, to je ożywi.