4 proste kroki, jak czyścić zamszową kurtkę

Activedia / Pixabay

Zamsz to specjalna skóra. Jest bardzo droga, ponieważ jej wykonanie wymaga dużego nakładu pracy. Kurtki zamszowe są bardzo wygodne i mają klasę, ale będą wyglądać jak nowe, jeśli będą odpowiednio czyszczone.

Być może zauważyłeś, że niektórzy preferują kurtki zamszowe, ponieważ są trwałe i łatwe do czyszczenia. Kurtki te są bardzo wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Zamsz można nawet czyścić bez konieczności oddawania go do sklepu.

Niektóre kurtki są wykonane z zamszu, ale dostępne są także kurtki skórzane z zamszu. Prawdziwe zamszowe kurtki są jednak rzadko spotykane. Kurtki zamszowe można kupić w Internecie, ale należy upewnić się, że kupuje się kurtki dobrej jakości.

Oto kroki, jak wyczyścić zamszową kurtkę.

Krok 1:

Umyj kurtkę zimną wodą

Jeśli używasz jej od dłuższego czasu, lepiej jest wyprać kurtkę w zimnej wodzie. Dzięki temu kurtka szybciej wyschnie.

Krok 2:

Usuń plamy

Jeśli na kurtce jest plama, można ją usunąć za pomocą szmatki. Nie pocieraj plamy, ponieważ spowoduje to jej powiększenie.

Krok 3:

Użycie środka czyszczącego

Jeśli na kurtce znajduje się plama, możesz użyć środka czyszczącego, aby się jej pozbyć. Upewnij się, że nie używasz środka wybielającego, ponieważ spowoduje on przyciemnienie kurtki.

Krok 4:

Suszenie kurtki

Po zakończeniu czyszczenia kurtki należy ją wysuszyć. Można ją powiesić do wyschnięcia.

Wnioski:

Tak oto wyglądały kroki czyszczenia zamszowej kurtki. Te kroki pomogą Ci utrzymać kurtkę w jak najlepszym stanie. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek, odwiedź stronę internetową firmy Amazon.